وعده رئیس قرارگاه خاتم الانبیا در در خصوص تکمیل راه آهن چابهار محقق نمی شود
وعده رئیس قرارگاه خاتم الانبیا در در خصوص تکمیل راه آهن چابهار محقق نمی شود
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: وعده رئیس قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا مبنی بر تکمیل راه آهن زاهدان به چابهار تا پایان سال، محقق نخواهد شد.

اسماعیل حسین زهی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار دیار عیار اظهار داشت:‌ بخشی از عملیات زیرسازی خاش به سمت ایرانشهر به اتمام رسیده، اما عملیات ریل گذاری و روسازی خط می ماند.

وی افزود: شاید عملیات روسازی به‌ عهده‌ پیمانکار دیگری باشد، قاعدتا این پروژه تا پایان سال به اتمام نمی رسد.

به گزارش دیار عیار، پروژه راه آهن زاهدان به چابهار تا ابتدای امسال حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که عملیات زیرسازی پروژه حدود ۸۳ درصد، روسازی حدود ۲۵ درصد و ساختمان حدود ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی را نشان می دهد.

طول این پروژه با احتساب خطوط ایستگاهی بیش از ۷۴۳ کیلومتر است، حداکثر شیب طولی پروژه ۱۵ در هزار و حداقل شعاع قوس افقی ۷۰۰ متر برآورده شده است.

پیش بینی شده تعداد ۱۳۸ دستگاه پل بزرگ، هزار و ۷۲۵ دستگاه پل کوچک، ۳۸ دستگاه تونل و ۳۲ ایستگاه در این پروژه اجرا شود.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: سردار عابد، رئیس قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در نشست خبری روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت با اصحاب رسانه عنوان کرد تا پایان سال در راستای تکمیل خدمات ترانزیتی و کریدورهای شمال و جنوب، راه آهن زاهدان _ چابهار به طول ۷۰۰ کیلومتر به بهره برداری می رسد.

استاندار سیستان و بلوچستان اواسط خرداد امسال در جلسه ای با اشاره به توافقات صورت گرفته، وعده داد تا پایان سال ۱۴۰۲ راه آهن خاش به چابهار افتتاح خواهد شد، اما پس از واکنش نماینده خاش در مجلس، محمد کرمی در جمع اهالی روستای پادیک از موضع غیر کارشناسی خود عقب نشینی کرد و مجدد وعده یک سال آینده را داد.