استاندار: باید مردم را در فعال سازی منطقه آزاد سیستان مشارکت دهیم/ما محکم تصمیم می‌گیریم و تصمیمات را با دقت اجرا می‌کنیم
استاندار: باید مردم را در فعال سازی منطقه آزاد سیستان مشارکت دهیم/ما محکم تصمیم می‌گیریم و تصمیمات را با دقت اجرا می‌کنیم
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به شعار سال، باید مردم را در فعال سازی هرچه بیشتر منطقه آزاد سیستان مشارکت دهیم.

به گزارش دیار عیار، محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست با مدیر عامل منطقه آزاد سیستان اظهار داشت: خوشبختانه منطقه آزاد سیستان شکل گرفت و هیئت مدیره آن مشخص شد که با توجه به شرایط خوب این منطقه امیدواریم شاهد تحولی عظیم در این خطه باشیم.

وی افزود: یکی از مهمترین اهدافی که در سیستان و بلوچستان آن را دنبال می‌کنیم؛ اتصال استان به آسیای میانه و چین است.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ما باید بتوانیم به عنوان مسئول از ظرفیت های استان استفاده کنیم، گفت: ما محکم تصمیم می‌گیریم و تصمیمات را با دقت اجرا می‌کنیم.

وی ادامه داد: امنیت و اقتصاد کشورهای همسایه از افغانستان و پاکستان امنیت و اقتصاد خود ماست چرا که در صورت بحران سرریز مشکلات کشورهای همسایه متوجه ما نیز خواهد شد.

کرمی خاطرنشان کرد: صنایع مولد و کم آب از جمله مینی پالایشگاه‌ها و صنایع پتروشیمی باید در مناطق آزاد شکل بگیرد چراکه این امر علاوه بر پویایی اقتصاد موجب افزایش تجارت نیز خواهد شد.

وی با اشاره بر تاثیر رونق تجارت در توسعه استان تاکید کرد: مناطق آزاد سیستان و بلوچستان باید به گونه‌ای باشند که تمام مردم برای خرید به این استان سفر کنند‌.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: باید با توجه به شعار سال، مردم را در فعال سازی هرچه بیشتر منطقه آزاد سیستان مشارکت دهیم.