ما در کنار شما و شریک غم شماییم
ما در کنار شما و شریک غم شماییم
جبهه مقاومت ملی افغانستان به مناسبت سانحه المناک چرخبال در ایران و شهادت رییس جمهور آن‌کشور و همراهان شان پیام تسلیت صادر کردند.

رهبری جبهه مقاومت ملی افغانستان با نهایت تأسف و اندوه، خبر شهادت جلالت‌مآب محترم ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری، جمهوری اسلامی ایران، حسین امیر عبدالهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه‌شان را دریافت نمودند. امیدوار بودیم که این خبر نادرست باشد و رییس جمهوری و هیأت همراه شان از سانحه جان سالم بدر برده باشند اما سوگمندانه مطلع شدیم که این شخصیت برجسته جهان اسلام و وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، جناب امیرعبداللهیان به رحمت حق پیوسته‌اند و دولت و ملت بزرگ ایران را عزادار نموده‌اند.

جبهه مقاومت ملی افغانستان، شهادت جلالت‌مآب محترم ابراهیم رییسی، رییس جمهوری، جمهوری اسلامی ایران، عالی جناب حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سایر همراهان شان در سانحه المناک امروز را به مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی ایران، به اراکین بلندپایه دولتی و به ملت بزرگ، دوست و برادر ایران تسلیت عرض نموده و مراتب همدردی و غم‌شریکی خود را ابراز می‌نماید. ضمن اتحاف دعا به روح شهدای این سانحه المناک، برای بازماندگان شان از بارگاه ایزد متعال صبر جمیل استدعا نموده و برای زخمیان شفای عاجل و کامل خواهان است.

ما در این شرایط دشوار و در این غم و مصیبت بزرگ در کنار دولت و ملت بزرگ ایران هستیم و خود را شریک این ماتم بزرگ می‌دانیم. باورمندیم که دولت و ملت بزرگ ایران این سوگ و ماتم بزرگ را با صبر و پایداری پشت سر می‌گذارند و ظرفیت تحمل حوادث ناگوار این چنینی را دارند.

انالله و انا الیه راجمعون

جبهه مقاومت ملی افغانستان

۳۱ ثور/اردی‌بهشت ۱۴۰۳- ۲۰‌می ۲۰۲۴