راهکار جبران عقب ماندگی‌های فرهنگی تمرکز سرمایه‌گذاری‌ها بر تنوع‌ و گوناگونی‌هاست
راهکار جبران عقب ماندگی‌های فرهنگی تمرکز سرمایه‌گذاری‌ها بر تنوع‌ و گوناگونی‌هاست
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: به لحاظ رویکرد توازن بخشی دارای عقب‌ماندگی‌هایی در تقویت تنوع و گوناگونی هستیم که باید شجاعانه و صبورانه آن را برطرف کنیم راهکار جبران این عقب ماندگی‌ها تمرکز و تاکید سرمایه‌گذاری‌ها بر تنوع‌ها و گوناگونی‌ها است.

به گزارش دیار عیار به نقل از ایرنا مجید امامی روز پنجشنبه در آیین تجلیل از خادمان نمونه فرهنگ عمومی سیستان و بلوچستان بیان کرد: بیش از هر چیزی تقویت و وحدت ملی و تنوع فرهنگی را مدیون انقلاب اسلامی هستیم که فرهنگ غنی و ایران فرهنگی را به ما بازگرداند.

وی افزود: اگر ما امروز به لحاظ پوشش، موسیقی، گویش غذا، آداب و رسوم دهها تنوع داریم باید آن را در چهارچوب ملی وارد تا در چهارچوب استانی خودسانسوری و خود پرهیزی مردم استان را نداشته باشیم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: یکی از اتفاقات خوب که وظیفه دبیرخانه شورای فرهنگی عمومی است تجلیل و حمایت از این تنوع فرهنگی است که هر ساله روز آخر اردیبهشت ماه به آن اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه خادمان فرهنگ عمومی منادی اخلاق و فرهنگ هر استان هستند، ادامه داد: شعار امسال روز فرهنگ عمومی «قهرمان زندگی خودت باش» بود که معتقدیم هر ایرانی که امروز مقاومت فرهنگی بومی ایرانی اسلامی می‌کند و در فضایل اخلاقی از دیگران سبقت می‌گیرد قهرمان است