در مورد گلایه مردم از مدیریت طرح رزاق هم جواب قانع کننده ای دریافت نکردیم
در مورد گلایه مردم از مدیریت طرح رزاق هم جواب قانع کننده ای دریافت نکردیم
امام جمعه شهرستان نیمروز گفت: در مورد گلایه مردم از مدیریت طرح رزاق هم جواب قانع کننده ای دریافت نکردیم، جز این‌که نام این طرح، رزاق نیست و موقت است، اما حرف ما این است که ما با اسم و عنوان آن کار نداریم با مدت و زمان آن هم کار نداریم، حرف این است هر طرحی اجرا شود درست، منصفانه و شفاف اجرا شود، همه مردم در شرایط بسیار سختی در سیستان زندگی می‌کنند را شامل شود.

به گزارش دیار عیار، حجت‌الاسلام مجتبی اشرفیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان نیمروز اظهار داشت: در مورد طرح رزاق مردم ابهامات و سوالات زیادی دارند از نوع مدیریت آن در شمال و جنوب استان، از سهم مردم در این طرح و شفاف سازی چگونگی تقسیم عوائد این طرح و…که نیاز است متولیان امر بامردم حرف بزنند.

وی افزود: در زمینه وعده هایی که داده می‌شود تا حصول نتیجه ائمه جمعه مطالبه مردم را پیگیری خواهند کرد و نسبت به طرح ۴۰۰ دلار تجارت مرزی هفته ای مرزنشینان، در هفته جاری ائمه جمعه از محل بازارچه و اقدامات در دست اقدام، امکان و میزان مبادلات مرزی مردم بازدید خواهند داشت.

وی بیان کرد: در مورد گلایه های مردمی از قول مدیرعامل آبفای استان برای انتقال آب از منطقه شیله تا پایان شهریور ماه، استاندار هم قول پیگیری و نصب آب شیرین کن های لازم و نظارت و ارزیابی بیشتر عملکرد مسئولان را دادند، ما روی قول استاندار اعتماد می‌کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین اشرفیان بااشاره به فضای انتخاباتی کشور و تاکید بر مشارکت بالای مردم در انتخابات گفت: گام های اولیه انتخابات پایان سال برداشته شده ثبت‌نام ها، تائید صلاحیت ها و رد صلاحیت های اولیه انجام شده و در حال انجام و تکمیل است، شور و هیجان انتخاباتی شروع شده، دید و بازدید ها و هماهنگی های تیم ها و ستادها تبلیغاتی نامحسوس انجام می‌شود.

وی ادامه داد: مهمترین رکن در انتخابات. مشارکت بالای مردم هست که پایه های مشروعیت و مقبولیت یک نظام سیاسی را تقویت می‌کند و باعث اقتدار ملی هم هست.

خطیب نماز جمعه شهرستان نیمروز اظهار کرد: آمار بالای ثبت‌نام نامزدهای انتخابات در استان و به ویژه در منطقه سیستان، حاکی از استقبال و مشارکت گروه‌های مختلف مردمی، سیاسی و یک انتخابات پرشور در پایان سال است، بعد از این‌که صلاحیت واقعی علمی، دینی. سیاسی، اخلاقی و توانایی افراد برای این کرسی مهم تایید شد.

وی عنوان کرد: این‌که شورای نگهبان اعلام کرده بر هزینه های انتخابات نظارت می‌شود و کاندیداهای محترم نمی‌توانند از هرکسی و هرجایی برای هزینه های انتخاباتی کمک‌ بگیرند و به ویژه از محکومان و مفسدان اقتصادی نمی‌شود کمک مالی برای ستادهای انتخاباتی گرفت، اتفاق بسیار خوب و ارزشمندی در راستای رقابتی سالم و به معنای واقعی مردمی است تا نامزدها وام دار هیچ کسی نباشند، واقعا نظارت بر این هزینه های سنگین که گاه از یک سال قبل انتخابات شروع می‌شود و سفره های آن چنانی و پول پاشی های نامتعارف لازم و ضروری است چرا که هرکسی را با حلقه اطرافیانش می‌شناسند و گاهی می‌بینیم هر چه مجرم و مفسد اقتصادی و قاچاقچی و مخالفین نظام و…هستند دور یک کاندیدای خاص حلقه می‌زنند و برایش پول پاشی می‌کردند یا می‌کنند این‌ها بی دلیل هزینه نمی‌کنند و آن کاندیدا اگر هم به مجلس راه پیدا کند تا مدت ها باید بدهی خودش را به آن افراد تسویه کند و ‌تواند در فکر خدمت صادقانه به مردم باشد.

حجت‌الاسلام اشرفیان افزود: مردم باید در انتخابات پیش رو هم هر فردی را باحلقه حامیان و اطرافیانش بشناسند، چه کسانی و چه جریان فکری از او حمایت می‌کنند و چرا برایش هزینه می‌کنند؟

وی اذعان کرد: اگر چه تبلیغات انتخاباتی رسما و قانونا شروع نشده و فاصله زمانی زیادی دارد ولی برای بعضی کاندیداها پنهانی در روستاها شروع شده، کسی که از حالا قانون شکنی می‌کند پایان کارش هم مشخص هست، با همین فرمان قانون شکنی پیش خواهد رفت. متاسفانه بعضی مدیران هم از موقعیت اداری خودشان برای کاندیدای مد نظر تبلیغ می‌کنند، گاهی به صورت مستقیم یا غیر مستقیم گاهی با وعده و تطمیع، گاهی با فشار اداری برای مخالفان کاندیدای مدنظر که قطعا این اقدامات نتیجه معکوس خواهد داد.

وی تصریح کرد: شورای نگهبان و دستگاه‌های نظارتی این رفتار و عملکرد نامناسب‌ بعضی مدیران و پشت پرده کاندیداهای محترم را مد نظر داشته باشند و نظارت کنند.