استاندار سیستان و بلوچستان: بکارگیری افراد متخصص توسط مدیران در روابط عمومی‌ها ضرورت دارد
استاندار سیستان و بلوچستان: بکارگیری افراد متخصص توسط مدیران در روابط عمومی‌ها ضرورت دارد
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه روابط عمومی‌ها باید کار دقیق و نوآورانه داشته باشند، گفت: بکارگیری افراد متخصص توسط مدیران در روابط عمومی‌ها ضرورت دارد.

به گزارش دیار عیار به نقل از ایرنا، محمد کرمی روز پنجشنبه در دومین جشنواره استانی جهاد تبیین ضمن تبریک ایام به مناسبت دهه کرامت و روز روابط عمومی، بیان کرد: آموزش و پرورش و دانشگاه ۲ حوزه بسیار مهم و راهبردی هستند که همه دستگاه‌های اجرایی باید به آنها کمک و از ظرفیت این ۲ مجموعه استفاده کنند چرا که دانشگاه محور اصلی توسعه و پیشرفت است.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه روابط عمومی‌ها باید کار دقیق و نوآورانه داشته باشند، ادامه داد: باید اقداماتی که در دستگاه‌های اجرایی خدماتی و سایر حوزه‌ها ارائه می‌شود به درستی تبیین و برای مردم اطلاع رسانی شوند تا مشارکت مردم افزایش یابد و این امر منجر به تحقق شعار سال شود.

وی گفت: فضای مجازی امروز برد اصلی را دارد، باید دقت در این موضوع توسط دستگاه‌ها در دستور کار باشد و اگر خدمات انجام می‌شود به درستی تبیین شوند چرا که امروز در جنگ شناختی با دشمن قرار داریم و هدایت ذهن‌ها را دشمن طراحی می‌کند در این حوزه مدیران روابط عمومی باید ورود کنند و میدان را از دست ندهند.

کرمی اظهار کرد: باید با توجه به شرایط نوآوری‌ها را تغییر دهیم و فاصله‌ها در حوزه علمی کم شود کار روابط عمومی یک علم است و مدیران باید توانمندترین فرد را در این حوزه به کارگیری کنند و با نگاه تولیدی که موفق‌ترین نگاه است برای رضای خدا گام برداریم چرا که ما برای حفظ اسلام و انقلاب آمده‌ایم و این یک رسالت است.

توسعه بدون امنیت محقق نمی‌شود

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور در ادامه گفت: سیستان و بلوچستان یکی از استان‌های کشور با ویژگی‌های خاص است که ظرفیت‌های آن برای همگان ناشناخته است.

افشار دارابی افزود: علاوه بر تولید فکر و خبر نیاز به انسجام و همبستگی در درون سیستان و بلوچستان داریم، باید مشکلات و ظرفیت‌ها را احصا و برای آن راهکار پیدا کنید.

وی ادامه داد: امنیت مقوله بسیار مهمی است چرا که توسعه بدون امنیت محقق نمی‌شود، ظرفیت‌هایی در سیستان و بلوچستان وجود دارد که رسانه‌ها و روابط عمومی‌ها باید پیشران در شناسایی آنها باشند و به مدیران برای ایجاد راهبرد کمک کنند چرا که این مهم منجر به توسعه می‌شود.

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور اظهار کرد: مدیران، فرمانداران و اعضای شورای اداری استان باید بیشترین وقت را برای اتاق فکر با اصحاب رسانه و رسانه‌ها و روابط عمومی‌ها بگذارند تا راهبردی مناسب تهیه کنند، اقدامات شما باید پیوست رسانه‌ای داشته باشد چرا که توسعه استان در گرو مطالبه به حق مردم است.

وی گفت: روابط بین نخبگان و اقشار مختلف جامعه باید رای روابط عمومی‌ها مهم باشد و این مهم را برای مدیران نیز تبیین کنند، همچنین در همبستگی بین طوایف، نقش رسانه‌ها و روابط عمومی‌ها بسیار مهم است.

دارابی تاکید کرد: باید خطرات درون و برون مرزی سیستان و بلوچستان گردآوری و برای مردم تبیین شوند و مسائل و نکات کلیدی این استان را با هر گرایش سیاسی احصا و برای حل آن امت واحد شویم.

به گزارش دیار عیار، رسانه گزیری مدیران برخی دستگاه‌های اجرایی، ذف ارتباطات رسانه ای و حتی پاسخگو نبودن مدیران روابط عمومی دستگاه‌ها، ماحصل نبود سواد رسانه، عدم نظارت مدیریت استان بر عملکرد مدیران و انتصاب افراد بی ربط به حوزه رسانه، ارتباطات و تشریفات به عنوان مدیران روابط عمومی برخی از دستگاه‌های اجرایی است. سوال اینجاست چرا به رغم فرمایش رهبری مبنی بر جهاد تبیین و تاکید رئیس دولت مبنی بر پاسخگویی به مردم و رسانه ها، چرا رفتار برهی از مدیران ارشد دولت در استان با جهاد تبیین مدنظر رهبری مغایرت دارد؟ استانداری سیستان و بلوچستان برای تقویت مدیریت و بدنه کارشناسی روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی و تغییر افراد بی ربطی که بنا به ملاحظاتی به عنوان مدیر روابط عمومی منصوب شدند، چه تدابیری اتخاد کرده است؟