۴۸۳ میلیارد ریال اعتبار برای ایروبی اسکله هفت تیر چابهار در حال هزینه است
۴۸۳ میلیارد ریال اعتبار برای ایروبی اسکله هفت تیر چابهار در حال هزینه است
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: ۴۸۳ میلیارد ریال برای لایروبی اسکله هفت تیر چابهار در حال هزینه است که با برآورد عملیات‌های هیدروگرافی در مدت اجرای این طرح و بویه گذاری تا ۷۰۰ میلیارد ریال پیش‌بینی می‌شود.

قاسم عسکری نسب روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: در مدت اجرای این طرح شیلاتی، اشتغالزایی ۳۰ درصد از نیروهای بومی سیستان و بلوچستان را در پی خواهد داشت.

وی افزود: مدت این قرارداد ۱۸ ماه است که در این بخش از عملیات، کانال دسترسی اسکله صیادی هفت تیر به عمق چهار متر لایروبی شده و حجم ۴۰ هزار مترمکعب گل و لای با استفاده از شناور لایروب و ۲ شناور “اسپیلت بارج” بصورت بیل و بارج، لایروبی خواهد شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه با انجام این عملیات ایمنی مناسبی برای تردد شناوران صیادی فراهم خواهد شد بیان کرد: عملیات اجرایی فاز نخست این طرح از مهرماه و با حضور استاندار آغاز شد.

وی اظهار کرد: مقدار طول لایروبی پای اسکله ۲۵۶ متر، عرض کانال لایروبی ۷۰ متر و عرض لایروبی پای اسکله ۹۰ متر با استفاده از ۲ دستگاه فلت بارج ۵۰۰ مترمکعبی، ۲ دستگاه بیل مکانیکی با توان ۱۲۰۰ و ۱۲۵۰ و یک دستگاه گرپ بارج ۷۰ تنی به حجم تقریبی ۱۳۰ هزار مترمکعب لایروبی خواهد شد