گذرگاه مفاخر سیستان و بلوچستان ایجاد می شود
گذرگاه مفاخر سیستان و بلوچستان ایجاد می شود
شهردار زاهدان گفت: ایجاد گذرگاه مفاخر سیستان و بلوچستان در بلوار جمهوری این شهرستان یکی از برنامه‌های شهرداری است که با رایزنی با انجمن مفاخر کشور و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال اجراست و شورای شهر اسلامی زاهدان بودجه این طرح را تصویب و هم اکنون در مرحله شناسایی مفاخر این استان به صورت کارشناسی هستیم.

به گزارش دیار عیار، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان در آیین رونمایی از سردیس شهید جمهور اظهار کرد: نخستین سردیس شهید جمهور در کشور در زاهدان با حضور مسوولان و اهالی فرهنگ، هنر و رسانه رونمایی شد.

علی سرگزیافزود: این سردیس توسط محمد سمیمی هنرمند سیستان و بلوچستان که در حوزه هنرهای تجسمی فعالیت دارند در مدت ۲ هفته کار شبانه روزی ساخته شد و این هنرمند با ابزار هنر ادارت خودش را به خادم فرهنگ نشان داد.
وی با اشاره به اینکه آماده سفر شهید رئیسی به سیستان و بلوچستان بودیم، بیان کرد: تقدیر الهی طور دیگری رقم خورد و قطعاً این استان از موهبت این شهید بزرگوار در دوران ریاست جمهوری در مباحث عمرانی، فرهنگی و هنری بهرمند شد و قرار بود امسال طرح‌های زیادی در حوزه فرهنگ و هنر با حضور این شهید بزرگوار افتتاح شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه باید از ظرفیت هنرمندان استان استفاده کنیم، ادامه داد: این ظرفیت در هنرمندان استان وجود دارد که این سردیس‌ها را برای سایر دستگاه‌های اجرایی و ارگان‌ها طراحی و اجرا کنند.

وی خاطرنشان کرد: ساخت گذرگاه مفاخر سیستان و بلوچستان می‌تواند ظرفیت‌های هنری و فرهنگی این منطقه را شکوفا کند.

ایجاد گذرگاه مفاخر سیستان و بلوچستان

محمد امین براهویی شهردار زاهدان در این مراسم گفت: ایجاد گذرگاه مفاخر سیستان و بلوچستان در بلوار جمهوری این شهرستان یکی از برنامه‌های شهرداری است که با رایزنی با انجمن مفاخر کشور و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال اجراست و شورای شهر اسلامی زاهدان بودجه این طرح را تصویب و هم اکنون در مرحله شناسایی مفاخر این استان به صورت کارشناسی هستیم.