گاز مایع به اسم قصرقندی‌ها به کام سایر شهرستان‌ها/فرماندار: بسته بودن راه ها علت کمبود گاز
گاز مایع به اسم قصرقندی‌ها به کام سایر شهرستان‌ها/فرماندار: بسته بودن راه ها علت کمبود گاز
کمبود و یا توزیع نامناسب سیلندر گاز مایع در حالی این روزها کام شهروندان قصرقندی در جنوب سیستان و بلوچستان را تلخ کرده که به گفته متولیان امر، کمبودی در تامین و توزیع سیلندرگاز وجود ندارد.

به گزارش دیار عیار به نقل از ایرنا، کمبود سیلندر گاز مایع در قصرقند مدتی است که باعث گلایه مندی مردم و ایجاد صف‌های طولانی شده؛ این در حالیست که به گفته شماری از شهروندان قصه پرغصه کمبود گاز و وجود صف‌های طولانی گویا در این منطقه تمام‌شدنی نیست.

عدم توزیع مناسب و به‌موقع گاز مایع توسط شرکت‌های توزیع‌کننده هر از گاهی به‌عنوان یک مشکل اصلی برای خانوارهای قصرقندی که هنوز از سیلندرهای گاز مایع استفاده می‌کنند چالش‌هایی ایجاد می‌کند به گونه‌ای که برای تهیه یک سیلندگاز برخی از اهالی باید در صف‌های طولانی چشم انتظار باشند.

بارندگی‌های اخیر و جاری شدن سیلاب در مسیرهای ارتباطی بویژه در جنوب سیستان و بلوچستان نیز اوضاع را پیچیده کرد، چرا که بسته شدن مسیرهای روستایی باعث شد تا ساکنان برخی از روستاها در تهیه و تامین سیلندرهای گاز با مشکلاتی دست و پنجه نرم کنند و در انجام اموراتی همچون پخت و پز با ممشکل روبرو شوند.

از این جهت از هر سمت و سویی از شهرستان‌های جنوبی سیستان و بلوچستان اهالی سیلندرهای گاز را تا قصرقند حمل کرده تا شاید بخت یارشان باشد و آنجا موفق به تهیه یک سیلندر گاز شوند و این موضوع باعث تشکیل صف‌های طولانی‌ شد.

با این وجود نبود و کمبود سیلندرهای گاز مایع از یک‌ طرف و شلوغی و ازدحام مردم در مکان‌های توزیع از طرفی دیگر باعث کلافگی آنان شده است.

محمد بلوچ یکی از شهروندان که مدت زیادی در صف معطل بوده، گفت: ۲۰ کیلومتر از شهر دور هستیم و مجبوریم برای تهیه سیلندرگاز به شهر مراجعه کنیم؛ اما وقتی رسیدیم خبری از گاز نبود.

محمد ریگی یکی دیگر از شهروندان بیان کرد: از طلوع آفتاب است که در مکان توزیع گاز حضور دارم؛ اما گاز محدود و کم است، مسوولان باید تدبیری اندیشه کنند.

بسته بودن راه ها علت کمبود گاز

فرماندار قصرقند در تماس تلفنی خبرنگار ایرنا در خصوص این مشکل بیان کرد: بارش‌های اخیر و بسته بودن راه‌های ارتباطی در یک ماه گذشته یکی از علت‌های کمبود گاز در این شهرستان بود.

احمدرضا هاشمزهی افزود: برخی رسانه‌ها بدون چرایی علت تشکیل صف‌های طولانی به این موضوع دامن زده در حالی که «جکیگور» در حوزه راسک قرار دارد نه قصرقند؛ و ۷۵ کیلومتر تا این شهرستان فاصله دارد.

وی ادامه داد: هیچ مشکلی در خصوص تامین گاز قصرقند وجود ندارد؛ بلکه گاز مصرفی مورد نیاز این منطقه توسط سایر شهرستان‌های همجوار هنگام مراجعه ساکنان این مناطق خریداری شده و این موضوع برخی مواقع منجر به شلوغی صف‌ها می‌شود، در غیر این صورت مشکلی در تامین یا کمبود گاز در قصرقند نداریم.

فرماندار قصرقند اظهار کرد: مردم این شهرستان از کمبود یا نبود سیلندر گاز نگران نیستند از این موضوع واهمه دارند که چرا سهمیه‌ای که متعلق به آنها است را سایر شهرستان‌ها استفاده می‌کنند و این امر باعث اختلال در کار آنها می‌شود.

وی گفت: هم اکنون ۲ تانکر حمل گاز در قصرقند وجود دارد و مشکلی در زمینه توزیع و تامین نداریم.