پروژه زیرگذر زیباشهر زاهدان پیشرفت ۸۵ درصدی دارد/ گذرگاه پایان آذر افتتاح می‌شود 
پروژه زیرگذر زیباشهر زاهدان پیشرفت ۸۵ درصدی دارد/ گذرگاه پایان آذر افتتاح می‌شود 
سرپرست اداره کل راه آهن جنوب شرق گفت: پروژه گذرگاه غیر همسطح زیباشهر زاهدان در حال حاضر ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی می‌شود که تا پایان آذرماه امسال به بهره‌برداری برسد.

حمید بهاری روز دوشنبه  در گفت‌وگو با خبرنگار دیار عیار اظهار داشت: پروژه تبدیل گذرگاه هم سطح به غیر هم سطح زیباشهر شهرستان زاهدان، اواخر شهریور سال ۱۴۰۰ آغاز شده و هم اکنون پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی دارد.

وی افزود: برای تکمیل پروژه اعتباری بالغ بر ۴۲۰ میلیارد ریال برآورد شده که با توجه به پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی، ۷۰ درصد این اعتبار تخصیص پیدا کرده است.

بهادری عنوان کرد: حجم عملیات خاکبرداری این پروژه ۳۵ هزار متر مکعب و حجم بتن ریزی سه هزار ۵۰۰ متر مکعب برآورد شده است.

وی بیان کرد: در این پروژه ۵۰۰ تن میلگرد، ۲۰۷ عدد شمع و ۴۵۰ تن آرماتور به کار رفته که تا تکمیل پروژه حجم آرماتور استفاده شده به ۴۸۰ تن افزایش می‌یابد.

سرپرست اداره کل راه آهن جنوب شرق ادامه داد: پروژه زیرگذر زیباشهر با طول اجرایی ۴۰۰ متر و با ارتفاع حداکثر هفت متر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی تصریح کرد: اجرای این پروژه افزایش سیر قطارها، پیشگیری از سوانح و برخوردهای احتمالی و رضایت مندی آحاد مردم را در بردارد.

وی خاطرنشان کرد: در مجموعه راه آهن نگاه ویژه‌ای نسبت به طرح گذرگاه زیبا شهر و کاهش ترافیک این نقطه وجود دارد که با تلاش های مستمر همکارانم در راه آهن جنوبشرق سعی داریم هر چه سریعتر این پروژه را برای رفاه شهروندان آماده افتتاح کنیم.