فعالان مجازی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار را انتخاب کردند!
فعالان مجازی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار را انتخاب کردند!
هواداران یکی از کاندیدای احتمالی مدیرعاملی منطقه آزاد چابهار با راه اندازی انواع گروه ها و پیج های خبری درصدد هستند تا به جامعه و احتمالا مدیران تصمیم گیر، این گونه القا کنند که انتخاب بانوی نزدیک به آن‌ها مسجل شده و صرفا باید منتظر امضاء حکم و معارفه وی باشیم.

این مدل تبلیغ ها تازگی ندارد و در گذشته هم به اشکال دیگری در فضای مجازی مسبوق به سابقه بوده است. به خاطر دارم روزی که شهردار سابق زاهدان یکی از معاونین خود را عزل کرده بود چند نفر با فرستادن فایل های صوتی در گروه ها از معاون معزول شده دفاع می کردند. اگر چه همه صداها از طریق یک خط تلفن به گروه های تلگرامی ارسال می‌شد و صداها در یک خانه ضبط شده بودند، اما این اقدام نتیجه داد و معاون معزول شده ارتقای شغلی گرفت.

اکنون عده ای در تلاشند تا با بهره گیری از تجربه های موفق، از امکان فضای مجازی بهره برده و کاندید نزدیک به خود را برای تصدی کرسی منطقه آزاد چابهار به تصمیم گیران تحمیل کنند. معمولا در هنگام انتصابات کسانی هیاهو راه می اندازند که درصد کرسی نشینی شان از سایر کاندیداها کمتر است و بدینوسیله درصددند تا شانس کرسی نشینی خود را افزایش دهند.

این موضوع بهانه ای شد تا بار دیگر بر اهمیت منطقه آزاد چابهار در توسعه سیستان و بلوچستان تاکید شود. منطقه آزاد می تواند با یک مدیریت بومی و با نگرشی فراقومی و فرا مذهبی به توسعه کل استان از شمال تا جنوب و چهار سوی کشور عزیزمان ایران ایفای نقش کند و بنا را بر توسعه همه جانبه استان و کشور، در چهارچوب قوانین، ظرفیت ها و سرمایه های موجود در استان و خارج استانی بگذارد. برای تحقق چنین آرمانی نیاز به تحصیلات و تجربه مرتبط است و با راه اندازی گروه های واتساپی و پیج های خبری، بیش از آن‌که به فرد خاصی تمایل پیدا کنیم، نگران می شویم. وفتی هنوز بر کرسی تکیه نزده جریان های قومی و مذهبی با تمام توان به استقبال آمده‌ اند، وقتی کرسی نشین شود چه خواهند کرد؟