سیستان و بلوچستان مقام سومی رقابت کوراش قهرمانی کشور را کسب کرد
سیستان و بلوچستان مقام سومی رقابت کوراش قهرمانی کشور را کسب کرد
مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: چهاردهمین دوره رقابت قهرمانی کشور کوراش منجر شد تا نام این استان با کسب ۲ مدال طلا، یک نقره و ۲ برنز بر سکوی سوم بدرخشد.

عباس شیبک روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار دیار عیار بیان کرد: اختتامیه چهاردهمین دوره رقابت قهرمانی کشور کوراش، انتخابی سه رویداد بین‌المللی از جمله رقابت جهانی مغولستان، قهرمانی آسیا تهران و همچنین بازی‌های آسیایی داخل سالن تایلند به مناسبت گرامیداشت شهید امنیت احسان بابایی و شهدای فراجا به میزبانی سیستان و بلوچستان در سالن ورزشی شهید فهمیده زاهدان برگزار شد.

وی افزود: در این رقابت استان خراسان رضوی با کسب سه مدال طلا، یک نقره و یک برنز کاپ قهرمانی را بالای سر برد و خراسان شمالی با ۲ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز در جایگاه دوم قرار گرفت و در نهایت سیستان و بلوچستان میزبان با کسب ۲ مدال طلا، یک نقره و ۲ برنز بر سکوی سوم ایستاد.

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان ادامه داد: رقابت‌های آقایان با حضور بیش از ۱۲۰ کوراش باز از سراسر کشور در قالب ۲۱ تیم برای انتخابی های تیم ملی با قضاوت ۲۴ داور مطرح کشور با هم به رقابت پرداختند.

وی گفت: در مراسم اختتامیه مدال، حکم و کاپ‌های قهرمانی تیم‌های برتر با حضور نماینده و عضو هیات رئیسه فدارسیون ووشو، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان، معاونت تربیت بدنی سپاه سلمان استان، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر زاهدان، سرمربی تیم ملی، مدیر تیم‌های ملی، رئیس سازمان بسیج ورزشکاران استان، رئیس و اعضای هیات ووشو استان و جمعی از مسوولان اهدا شد.

شیبک اظهار کرد: در پایان این رقابت‌ها از استاد اباذری پیشکسوت و مربی با تجربه پیشکسوت ورزش سیستان و بلوچستان در توسعه و گسترش رشته کشتی کچ گردان تقدیر شد.