توفان گرد و غبار سیستان ۳۲۴ نفر را راهی بیمارستان کرد
توفان گرد و غبار سیستان ۳۲۴ نفر را راهی بیمارستان کرد
رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: با شروع طوفان از ساعت ۶صبح پنج شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه جاری تا ساعت ۹ صبح ۲۱ اردیبهشت ماه تعداد ۳۲۴ نفر بیمار و مصدوم به اورژانس های پیش بیمارستانی، بیمارستانی و مراکز بهداشتی درمانی مراجعه و از خدمات درمانی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل بهره مند شده اند.

به گزارش دیار عیار به نقل از روابط عمومی اورژانس دانشگاه علوم پزشکی زابل، دکتر وثوقیان در این زمینه اظهار داشت: توفان های شدید گرد و خاک در شهرستان های سیستان خسارات جبران ناپذیری بر سلامت و زندگی مردم تحمیل کرده است، اورژانس پیش بیمارستانی بعنوان خط مقدم سلامت با آمادگی کامل برای ارائه خدمات درمانی به بیماران و مصدومان ناشی از طوفان و افرادی که در مسیر جاده ها در راه مانده اند حاضر هستند.

وی افزود: وزش بادهای ۱۲۰ روزه در منطقه سیستان شامل پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز از کل مجموع مراجعین ۳۲۴ نفر به مراکز درمانی در بازه زمانی فوق،  ۳۴ نفر جهت درمان تخصصی بستری شدند و ۲۹۰ نفر هم به صورت سرپایی خدمات درمانی دریافت کردند.

وی بیان کرد: از این تعداد بیماران، ۹۷ نفر مبتلا به بیماری قلبی، ۱۵۴ نفر مشکل تنفسی، ۳۶ نفر مشکل چشمی و ۳۷ نفر مصدوم ترافیکی بودند که به دنبال کاهش میدان دید به مراکز درمانی مراجعه کردند.

رئیس اورژانس دانشگاه علوم پزشکی زابل ادامه داد: به دنبال طوفان های شدید گرد و خاک در این مناطق عمده مشکلات مردم ، قلبی،تنفسی ،چشمی و تصادفات ناشی از کاهش میدان دید بوده است و از عمومی مردم درخواست کرد از منزل خارج نشوند و در صورت بروز علائمی مانند حمله اسم ،تنگی نفس،درد قفسه سینه و سرفه های شدید با اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرند.