توفان در سیستان ۶۴۷ نفر را راهی بیمارستان کرد
توفان در سیستان ۶۴۷ نفر را راهی بیمارستان کرد
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان از مراجعه ۶۴۷ نفر از شهروندان سیستان در پی وقوع توفان در این منطقه به مراکز درمانی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دیار عیار، مجید محبی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: در پی موج جدید وزش باد در منطقه سیستان از ۱۱ تیرماه تاکنون در پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز ۶۴۷ نفر از مردم این منطقه‏ راهی بیمارستان و مراکز درمانی شدند که از این تعداد ۸۸ نفر اکنون بستری هستند.

وی افزود: مشکل تنفسی، قلبی و چشمی از عمده مشکلات مردم در این مدت بوده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: تمامی نیروهای ‏امدادی و خدمات‌رسان در مسیرهای ارتباطی منطقه سیستان آماده‌باش ‏هستند تا در صورت نیاز اقدام به کمک‌رسانی به شهروندان کنند.‏

به گفته سرپرست جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان‌؛ ۱۱۰۰ عدد ماسک از روز گذشته تاکنون میان مردم توفان زده منطقه سیستان توزیع شد.

سید محمد مهدی سجادی اظهارکرد: نیروهای هلال احمر همزمان با بروز توفان و وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در شمال سیستان و بلوچستان با حضور در منطقه خدمات رسانی به مردم را آغاز کردند.

وی ادامه داد: با توجه به تقویت ناپایداری های جوی همچنان شاهد تشدید سرعت وزش طوفان گرد و خاک و در نتیجه خدمات رسانی نیروهای هلال احمر در شمال سیستان و بلوچستان هستیم.

سرپرست جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان‌ گفت: نیروهای هلال احمر استان هفته گذشته از ۶ تا ۹ تیرماه نیز به یک‌هزار و ۵۷۲ آسیب دیده ناشی از توفان در منطقه سیستان در قالب ۳۴۶ خانوار امدادرسانی کردند.

سجادی تاکید کرد: خشکسالی‌های چند ساله سبب شده بادهایی که در گذشته به «موسمی ۱۲۰ روزه سیستان» یا نعمت بیکران الهی معروف بود و هوایی مطبوع و کشاورزی پرمحصول و زندگی سراسر شاد و با نشاطی را برای مردم به ارمغان می‌آورد امروز به بلای جان ساکنان این منطقه تبدیل شود.