توسعه ورزش همگانی وظیفه شهرداری هاست/ وضعیت زیرساخت‌های ورزش همگانی در زاهدان راضی کننده نیست
توسعه ورزش همگانی وظیفه شهرداری هاست/ وضعیت زیرساخت‌های ورزش همگانی در زاهدان راضی کننده نیست
مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: توسعه ورزش همگانی و زیرساخت‌های آن وظیفه شهرداری هاست، شهرداری و شورای شهر زاهدان همیشه کمک حال ما بودند، اما وضعیت راضی کننده نیست.

به گزارش دیار عیار، عباس شیبک ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: مادامی که هز شورای شهر استعفا دادم، کمیسیون ورزش و جوانان مورد بی مهری قرار گرفت و اکنون کمیسیونی به این نام وجود ندارد، در کمیسیون ورزش و جوانان برای هر منطقه بودجه ورزشی تعریف کردم.

وی افزود: پارک هایی که در سطح شهر ورزش های همگانی در آن جا رایج است، ماحصل تلاش های همکارانم در کمیسیون ورزش و جوانان بود.

وی تاکید کرد:‌می طلبد که افکار و بودجه های ورزشی کنار هم قرار گیرد و فعالیت های مختلفی برای رفاه مردم برنامه ریزی شود.

مدیرکل ورزش و جوانان ادامه داد: سرپرست هیات ورزش های همگانی از بدنه شهرداری انتخاب شده و مشخص نیست که در مجمع رای بیاورد، اما سعی کردیم میان شهرداری و ورزش و جوانان ارتباط تنگاتنگی برقرار شود.

وی تصریح کرد: امیدوارم شورای شهر زاهدان همکاری لازم را با شهردار داشته باشد تا گام های مثبتی در جهت ارتقای ورزش همگانی برداریم.

وی اضافه کرد: طی سال ۱۴۰۲ تعداد ورزشکاران سازمان یافته استان سیستان و بلوچستان با ۲۰ درصد افزایش نسبت به سال قبل آن به ۴۸ هزار نفر رسید.

شیبک یادآور شد: کسب یک مدال نقره و دو برنز در مسابقات آسیایی هانگژو توسط کبدی‌کاران استان و مدال‌های جهانی در رشته‌های فوتسال و کشتی ناشنوایان و همچنین مدال‌های آسیایی در رشته بدنسازی و کاراته بانوان مهمترین عناوین کسب شده توسط ورزشکاران استان طی سال گذشته بوده است.

وی عنوان کرد: طی سال ۱۴۰۲ تعداد ۳۳۵ ورزشکار استان به اردوهای مختلف دعوت شده‌اند و ۵۱ تیم ورزشی از استان به رقابت‌های مختلف اعزام شده‌اند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان گفت: برگزاری نخستین المپیاد ورزشی استان در ۲۰ رشته هدف از مهمترین برنامه‌های ما طی سال ۱۴۰۲ در استان بود که در قالب این المپیاد با هدف کشف و انگیزه بخشی به استعدادهای ورزشی استان، یک هزار و ۱۰۰ مدال میان ورزشکاران توزیع شد.

وی در تشریح اقدامات صورت گرفته در حوزه ورزش روستایی استان سیستان و بلوچستان، بیان کرد: با توجه به اینکه حدود نیمی از جمعیت استان ساکن روستاها هستند، اقدامات خوبی در حوزه ترویج ورزش و نشاط در روستاهای استان برنامه‌ریزی شده و در این راستا طی سال گذشته یک هزار و ۹۰۴ جشنواره و برنامه ورزشی در روستاهای استان اجرا شده است.

شیبک ادامه داد: در این مدت یک هزار و ۱۲۴ برنامه در حوزه ورزش‌های همگانی در روستاهای استان برگزار شده و ۲۱ خانه ورزش روستایی هر یک با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیون تومان تجهیز شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون ۳۹ زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال روستایی در استان و یک زمین گل بزرگ در شهرستان کنارک افتتاح شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۲۰ پروژه عمرانی نیمه تمام در سطح استان سیستان و بلوچستان داریم که تکمیل آنها نیازمند یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار است و انتظار داریم با توجه به پایین بودن سرانه فضاهای ورزشی در استان، کمک دولت در این حوزه به استان سیستان و بلوچستان دوچندان شود.

شیبک اظهار داشت: طی سال گذشته سیستان و بلوچستان میزبان ۸۸ رقابت ملی بوده و از ابتدای سال تاکنون نیز میزبانی ۲۱ رقابت ملی به این استان اختصاص داشته است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان گفت: سال گذشته نخستین دوره رقابت‌های بین‌المللی جام «صلح و دوستی» با ابتکار استانی و با حضور ورزشکاران کشورهای افغانستان و پاکستان در زاهدان برگزار شد.

وی ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته دومین دوره رقابت‌های بین‌المللی جام «صلح و دوستی» شهریورماه امسال با حضور ورزشکاران کشورهای همسایه در ۱۰ رشته ورزشی به میزبانی سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود که در این راستا امسال علاوه بر ورزشکاران کشورهای افغانستان و پاکستان، از ورزشکاران کشورهای ترکیه و عراق نیز در برخی رشته‌ها دعوت به عمل آمده است.